Polecają:

4 podstawowe zasady projektowania

19 czerwca 2009 § 1

principles4

Artykuł ten skupia się na czterech głównych zasadach, o których powienien pamiętać każdy kto pragnie dobrze zaprojektować plakat, stronę internetową, ulotkę itp. Warto zapoznać się z tymi informacjami, ponieważ mogą one rzucić nowe światło na Twoje projekty lub po prosu przypominieć Ci o czym należy pamiętać.

Kontrast to pierwszy element, o którym pragnę napisać. Unikaj w swoich pracach składników, które będą prawie podobne. Jeżeli, uwypuklisz różnice między nimi, np. duża czcionka nagłówka i mniejsza czcionka akapitu. Gdy wydaje się, że coś jest zbliżone do siebie rozmiarem, kolorem, czcionką, kształtem itd. postaraj się to zmienić. Zrób te dwie rzeczy zupełnie różne a na pewno przykujesz wzrok nie jednego czytelnika.

Powtórzenia, powtórzenia, powtórzenia. Poprzez wykorzystanie tych samych elementów, w różnych miejscach swojego projektu, zachowujesz jego jedn olitość. Spójrz na obrazek znajdujący się pod każdym artykułem na mojej stronie. Wiesz, że jesteś na stronie LimeFactory. Zasadę tą można stosować również do kolorów, kształtów, czcionek itd.

Wyrównanie. Nie rozrzucaj składowych swojego projektu gdzie się da. Stracisz jednolitość, czystość i czytelność. Niech każdy z elementów będzie związany poprzez wyrównanie z pozostałymi. Dzięki temu wzrok Twojego czytelnika będzie podążał tam gdzie Ty tego pragniesz a nie tam gdzie właśnie spojrzy.

Sąsiedztwo elementów. Czwarta i ostania cecha, o której należy pamiętać przy projektowaniu to sąsiedztwo składników. Zoorganizuj swoją informację poprzez umieszczanie jej w grupach. Ulotka, która stanowi jednolitą całość jest bardziej czytelna niż taka składająca się z wielu odrębnych podjednostek, które trzeba szukać po całym projekcie.

To są tylko podstawowe informacje na temat czterech naistotniejszych cech dobrego projektu: kontrast, powtórzenia, wyrównanie oraz sąsiedztwo. Postaraj się o nich pamiętać kolejny raz gdy usiądziesz przed pustą kartką i zaczniesz szkicować.

Tagged: , ,

§ Jeden komentarz do “4 podstawowe zasady projektowania”

Co to za artykuł?

Obecnie czytasz 4 podstawowe zasady projektowania w Lime Factory.