Polecają:

CSS: Opisy w jednej linii po dwóch stronach stopki

03 listopada 2011 § 2

Stopka internetowa to jeden z istotniejszych elementów strony internetowej o czym już pisałem we wcześniejszym artykule. W poniższym poście opiszę jak rozmieścić teksty w stopce, aby idealnie były w tej samej linii oraz rozmieszczone były po dwóch stronach stopki.

Sprawa jest dosyć prosta do zrobienia, ale nie jest oczywista. Po stworzeniu elementu stopki (footer) dodajemy dwa paragrafy, którym rozmieszczamy na lewo i prawo dzięki właściwości – float, której dajemy wartość „left” dla elementu, który ma być na lewo oraz „right” dla tekstu, który ma być po prawej stronie stopki.

Niestety wartość „float” powoduje, że nasze elementy dla przeglądarki nie mają wysokości. Ups. Ale możemy to naprawić. Dodajemy „<p style=”clear:both”></p>” i to powoduje, że nasze elementy już są widziane przez przeglądarki. Poniżej kod. Sam HTML oraz CSS.


Tagged: , ,

§ 2 komentarzy do “CSS: Opisy w jednej linii po dwóch stronach stopki”

  • Łukasz pisze:

    Akurat w tym przypadku można by nawet trochę łatwiej, żeby nie tworzyć niepotrzebnego, pustego paragrafu c zy diva. Wystarczy overflow:hidden dla #footer i też będzie grało.

    Anyway, trafiłem do Ciebie znowu, po dość długiej przerwie i bardzo ciekawie mi się czyta.

  • Lime Factory pisze:

    Dzięki za to rozwiązanie i za miłe słowa.

  • § Napisz komentarz

Co to za artykuł?

Obecnie czytasz CSS: Opisy w jednej linii po dwóch stronach stopki w Lime Factory.