Polecają:

Czy Twoja strona wygląda dobrze w każdej przeglądarce?

19 czerwca 2009 § 2

browsers

Po zaprojektowaniu strony internetowej i po przeniesieniu jej na język HTML i CSS możemy spotkać pewien problem podczas oglądania stron na różnych przeglądarkach. Najlepiej byłoby gdybyś mógł sprawdzić jak wygląda Twoja strona w większości przeglądarek, które są najczęściej używane podczas surfowania. W tym artykule przedstawie Ci sposób jak zresetować CSS oraz sprawdzić jak wygląda Twoja strona w różnych programach.

Warto pamiętać, że nie wszystkie przeglądarki posiadają podobne wartości domyślne dla paragrafów, linków czy odstępów między poszczególnymi elementami na stronie. Te różnice powodują brak zgodności wyglądu strony w różnych przeglądarkach. Jedną z metod jest całkowite „wyciszenie” domyślnego CSS. Jest wiele sposobów na zresetowanie CSS w naszej przeglądarce. Na stronie meyerweb.com znalazłem bardzo przydatny kod, który zgrabnie wyzeruje wartości domyślne większości przeglądarek. Dodaj go do swojego pliku CSS na samej górze i problem z głowy.

Po napisaniu już pełnego kodu CSS i umieszczeniu strony na serwerze czas na sprawdzenie jak wygląda nasza strona w różnych przeglądarkach. Browsershots zrobi to dla Ciebie. Wystarczy wpisać link do strony, którą pragniemy sprawdzić. Po kilku do kilkunastu minut możemy zobaczyć oraz pobrać zdjęcia z monitorów, na których wyświetlono nasza stronę w różnych programach. Bardzo przydatna strona i gorąco polecam sprawdzać strony przed pokazaniem jej klientowi. Czasem wydaje się, że wszystko wygląda bardzo dobrze i jest poprawenie poskładane, a w rzeczywistości w innej przeglądarce nasza strona może bez naszej wiedzy zacząć układać swoje elementy w sposób w jaki sobie tego nie życzyliśmy. Teraz mamy szanse to zobaczyć i naprawić.

Możesz również przeczytać artykuł: Strona internetowa w różnych przeglądarkach dzięki Adobe BrowserLab

Tagged: , , ,

§ 2 komentarzy do “Czy Twoja strona wygląda dobrze w każdej przeglądarce?”

Co to za artykuł?

Obecnie czytasz Czy Twoja strona wygląda dobrze w każdej przeglądarce? w Lime Factory.