Polecają:

Dlaczego warto używać RSS?

14 czerwca 2009 § 0

rss

Jakie są zalety używania RSS? Czym jest RSS i z czym go ugryźć? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Na początek warto sobie odpowiedzieć na pytanie co to jest RSS. Skrót pochodzi od angielskich słów Really Simple Syndication. Pozwala on na dostęp do interesujących nas stron w przeciągu sekund. Nowe informacje z danej strony przesyłane są automatycznie po ich opublikowaniu na określonej stronie (czasem ten czas wydłużony jest do 6 godzin, więc strony, które wymagają ciągłego nadzoru polecałbym odwiedzać bezpośrednio przez wejście na stronę). Korzystanie z czytnika RSS jest bardzo proste i co najważniejsze darmowe.

Nie musisz przeglądać i ściągać całych stron internetowych. Dostajesz to co naprawdę jest istotne – informacje!

Aby móc korzystać z RSS potrzebny jest nam również program, który będzie obsługiwał RSS i pozwoli nam na odbieranie informacji. Oto linki do trzech różnych czytników RSS:

FEEDREADER

SHARPREADER

RSSREADER

Osobiście nie korzystam z żadnego oprogramowania. Używam poczty Gmail gdzie czytnik automatycznie jest zainstalowany. Jeżeli posiadasz konto na Gmail, to na górze przy zakładce Kalendarz, Zdjęcia itd. znajduje się czytnik. I to w nim bez problemów w przeciągu sekund możesz przeglądać nowe informacje z wielu stron bez potrzeby wchodzenia na każdą z nich.  Zachęcam Was również do korzystania z tej możliwości.

Możesz również obejrzeć filmik w prostych słowach (angielskich:) – czym jest RSS

Tagged: , ,

§ Napisz komentarz

Co to za artykuł?

Obecnie czytasz Dlaczego warto używać RSS? w Lime Factory.