Polecają:

Główne cechy dobrej czcionki

25 kwietnia 2009 § 0

Każdego dnia powstaje mnóstwo nowych czcionek. Nie wszystkie one są dobrej jakości. Jest kilka zasad, o których należy pamiętać podczas wybierania czcionek do naszej pracy. Zrozumienie poniższych zasad pozwoli Ci odróżnić profesjonalne czcionki od czcionek kiepskiej jakości.

1. Zgodność

Profesjonalne czcionki muszą wykazywać zgodność między swoimi literami. Wszystkie elementy składające się na poszczególne litery muszą zachowywać te same cechy, czyli wysokość, pętle, wydłużenia dolne itd. Czytanie takiego rodzaju czcionki dzięki tym elementom staje się o wiele bardziej płynniejsze.

2. Czytelność

Profesjonalna czcionka powina być możliwa do przeczytania, zwłaszcza przy różnych rozmiarach. Zgodność wpływa znacznie na czytelność danej czcionki, zwłaszcza kiedy litery znajdują się obok siebie.

3. Rodziny czcionek

Wiele czcionek posiada możliwość pogrubienia czy kursywy, jednak nie jest to to samo co posiadanie rodziny czcionek. Gdy posiadamy czcionki o różnej wadze czy krzywych znacznie wzbogaca to zastosowanie danej czcionki. Dlatego kolejny raz gdy znajdziesz czcionkę, która Ciebie interesuję, sprawdź czy posiada ona rodzine.

4. Uniwersalność

Wiele nieprofesjonalnych czcionek nie współgra dobrze z innymi rodzajami czcionek. Wynika to z kr tszego procesu planowania w trakcie projektowania. Warto zaopatrzyć się w kilka rodzin czcionek, które znacznie uskutecznią Twoja pracę w trakcie projektowania.

Tagged:

§ Napisz komentarz

Co to za artykuł?

Obecnie czytasz Główne cechy dobrej czcionki w Lime Factory.