Polecają:

Jak skutecznie i w prosty sposób zwiększyć swoją wydajność w pracy

17 czerwca 2009 Komentowanie nie jest możliwe

notes

W poniższym artykule przedstawię zalety tworzenia listy spraw do załatwienia oraz korzyści, które mogą wyniknąć z korzystania z tej metody. Sprawa jest dosyć prosta i przez to niestety często zapominana.

Gdy byłeś dzieckiem na pewno nie raz dostawałeś/-aś do ręki listę zakupów sporządzoną przez mamę. Przypominała ona o artykułach spożywczych, które mieliśmy kupić. Wszystko napisane czarno na białym.

Takie listy to jest przeszłość i od tamtego czasu minęło już trochę. Nie wiadomo dlaczego tworzenie takich, krótkich notatek wyszło z użyci a. Zdajemy się często na moc naszej pamięci, która niestety czasem może nas zawodzić. Gdy posiadamy dużą liczbę rzeczy, które mamy zrobić możemy je zapamiętać stosując odpowiednie techniki mnemotechniczne, na które jednak musimy poświęcić trochę czasu.

Tak samo jak w przypadku szkicowania podczas projektowania logo czy strony internetowej tak przy planowaniu każdego dnia, powinniśmy spisywać każdego poranka listę spraw, które mamy do zrobienia. Ten prosty zabieg wprowadza ogromną organizację w nasze życie. Motywuje oraz przypomina!

Na początku listy zapisz rzeczy najważniejsze a następnie rzeczy mniej ważne. Nie musisz wykonywać ich w kolejności, ale istotne jest, ż eby starać się dobrać taką liczbę spraw do załatwienia, które uda się załatwić danego dnia. Nie stawiaj sobie 40 podpunktów do zrobienia, z którymi zwlekałeś, ponieważ czas nie pozwoli Ci ich spełnić. Zbyt duża ilość podpunktów może być przytłaczająca i wprowadzać element paniki. A nie o to nam przecież chodzi.

phone
Na pewno są rzeczy, których nie lubisz robić w pracy. Zwlekasz z nimi. Może czas najwyższy stawić im czoła, jakiś zaległy telefon lub raport, który odwlekasz na ostatnią chwilę. Sporządź listę takich spraw i staraj się je konsekwentnie wykonać. Wraz z przekreślaniem załatwionych spraw Twój kalendarz lub notatnik może stać się skarbnicą informacji na temat Twoich dokonań. Jest to na pewno motywujący czynnik i pozwoli docenić moc tworzenia krótkich notatek ze sprawami, które należy załatwić.

A jak Ty sposób zwiększasz swoją wydajność w pracy?

Co to za artykuł?

Obecnie czytasz Jak skutecznie i w prosty sposób zwiększyć swoją wydajność w pracy w Lime Factory.