Polecają:

Jak skutecznie programować stosując jQuery – część II – Gdzie znaleźć jQuery i jak je stosować?

13 września 2010 § 4

jqeury2

Druga część kursu rozwiąże problem gdzie znaleźć jQue ry, którą wersję zastosować i jak ją włączyć do swojego projektu.

Główną stroną gdzie znajdziejsz najbardziej aktualną wersję jQuery to www.jquery.com. Stronka posiada wiele tutoriali i informacji na temat tej biblioteki. Warto sobie przejrzeć ją na początek, żeby wiedzieć gdzie znajdują się dane działy. Będziemy często wracać do tej strony ze względu na silnie rozbudowaną dokumentacje.

W prawym rogu na stronie można pobrać wersję jQuery, mamy dwie opcje do wyboru różniące się wielkością, a le nie funkcjonalnością. Wersja produkcyjna ma 24KB i deweloperska 155KB. Wersja deweloperska posiada rozbudowane komentarze i jest łatwa do edycji oraz rozbudowy. Jeżeli skorzystasz z wersji produkcyjnej to nie stracisz, żadnej z funkcjonalności biblioteki jQuery, ale jego edycja jest praktycznie niemożliwa. Otwórz sobie obie wersji i porównaj a zrozumiesz co mam na myśli.

Czyli znaleźliśmy jQuery. Teraz mamy dwie główne możliwości włączenia jQuery do naszego projektu:

1) bezpośrednie przegranie pliku do folderu gdzie znajduje się nasza strona i wywołanie w każdym pliku html w sekcji head takiej linijki:

<script type="text/javascript" src="naszPlikjQuery.js"></script>

2) ładujemy jQuery z zewnętrznego serwera, np. google. Jest to szybsza metoda ładowania, która pobiera najnowszą wersję jQuery. Oto linijka, którą należy dodać do sekcji head:

<script type="text/javascript" src=""></script>

Preferuję to drugą metodę i Wam również ją polecam. Jednak w przypadku pracy nad stroną w trybie offline lepiej mieć zawsze najnowszą wersję jQuery również na swoim komputerze.

I na tym kończy się druga część serii Jak skutecznie programować stosując jQuery. W następnym poście sprawdzimy czy dołączone jQuery działa i poznamy pierwsze możliości tej biblioteki Javascriptu.

Jak skutecznie programować stosując jQuery

>> część I – Co to i po co?
>> część II – Gdzie znaleźć jQuery i jak je stosować?
>> część III – Dokument gotowy proszę pana
>> część IV – Zaznaczamy z czym działamy
>> część V – Filtrujemy zaznaczenie do konkretnych zapytań

Tagged:

§ 4 komentarzy do “Jak skutecznie programować stosując jQuery – część II – Gdzie znaleźć jQuery i jak je stosować?”

Co to za artykuł?

Obecnie czytasz Jak skutecznie programować stosując jQuery – część II – Gdzie znaleźć jQuery i jak je stosować? w Lime Factory.