Polecają:

Jak stworzyć firmowy newsletter

05 września 2009 § 1

newsletter

W poniższym artykule przedstawię Wam receptę na dobrze zaprojektowany firmowy newsletter, którego bez problemów będziecie mogli przesłać do Waszych klientów.

Newsletter będzie połączeniem kodu HTML oraz CSS. Pierwszą i najważniejszą rzeczą o jakiej musimy pamiętać, że w przypadku newsletterów przesyłanych za pomocą skrzynki pocztowej jesteśmy troszkę ograniczeni pod względem możliwości wykonania naszej gazetki. Musimy zatem sięgnąć do metod z lat 90 poprzedniego wieku, czyli musimy całą strukturę newslettera zawrzeć w tabelach. Kolejną ważną rzeczą jest, że nie będziemy przypisywać żadnych plików CSS zewnętrznie. To powoduje, że najlepiej wszystkie elementy, które chcemy zmieniać będziemy opisywać atrybutem stylu, np. <td style=”background: #fff”>.

W przypadku wyznaczania marginesów, nie używajmy skrótów. Osobno napiszmy wartość dla „margin-bottom”, „margin-top”, „margin-left” oraz „margin-right”. Ta sama zasada tyczy się wszystkich zapisów, które możemy napisać skrótowo np. „margin: 10px 10px 20px 20px”.

Kolejną sprawą jest, że lepiej w przypadku używania znacznika padding, nie używać go w znaczniku <img/>, ponieważ mimo, że w Thunderbirdzie jest dana przerwa widoczna, w przypadku Outlooka ginie ona gdzieś i program pocztowy ją ignoruje.

Podczas tworzenia newslettera i ogólnie w przypadku kodu HTML często zdarza się, że na końcu linijki pojawiają się tzw. samotne znaki, czyli „w”, „i” itp. Jest pewien bardzo prosty sposób na ich wyeliminowanie. Wystarczy używać twardej spacji między słowami, które nie mogą być rozdzielone. Wystarczy, że zamiast „lime factory” wpiszesz „lime&nbspfactory” i jesteśmy pewni, że te dwa słowa nigdy nie zostaną rozdzielone nawet jeżeli bedą na końcu linijki.

Jeżeli chcesz kilku ważnych informacji o tworzeniu newsletterów zapraszam do obejrzenia tego tutoriala, wyjaśnia on bardzo dobrze jak stworzyć newsletter.

W przypadku kiedy potrzebujesz szybko wzoru lub inspiracji możesz sprawdzić Dzinepress lub Campaign Monitor.

Mam nadzieję, że informację które podałem jak również tutorial z CSS-Tricks.com pozwoli wam stworzyć świetny newsletter, który nie tylko będzie przykuwał uwagę klientów ale co najważniejszy będzie kompatybilny z większością aplikacji do otwierania poczty.

§ Jeden komentarz do “Jak stworzyć firmowy newsletter”

Co to za artykuł?

Obecnie czytasz Jak stworzyć firmowy newsletter w Lime Factory.