Polecają:

Profesjonalny papier do szkicowania w kilkanaście sekund

25 czerwca 2009 § 0

paper
W tym artykule chciałbym przedstawić Wam jak w kilkanaście sekund można utworzyć profesjonalny papier do szkicowania. Zapraszam również do lektury arytykułu Szkicuj, szkicuj i jeszcze raz szkicuj – gdzie dowiesz się dlaczego szkicowanie jest tak ważnym elementem procesu produkcji logo.

Ostatnio znalazłem w sieci świetną stronę, która znacznie podniesie dokładność Twoich szkiców. Już jakiś czas temu zauważyłem, że moje białe kartki papieru nie do końca spełniają moje wymagania co do materiałów, na których chciałbym pracować. Żeby narysować kwadrat potrzebne było troszkę wysiłku (nie wystarczyła sama linijka musiałem szukać ekierki, żeby idealnie otrzymać kąty proste). Nie zawsze uzyskiwałem obiekty o tej samej wysokości – wiadomo to tylko szkice, ale dlaczego tego nie ulepszyć?

Dzięki stronie incompetech.com bez problemu mogłem wytworzyć sobie pdf’a o kształtach i wzorach, które były mi potrzebne do pomocy przy szkicowaniu. Dwa główne motywy, które uwielbiam wykorzystywać jako tło do moich szkiców to krzyżyki oraz kropki. Ilość, kolor, rozmiar, odległości między elementami, można dowolnie zmieniać co znacznie umożliwia stworzenie swojego własnego unikatowego papieru do szkicowania.

Poniżej przedstawiam przykładowe próbki tego co możecie mieć na swoich kartkach do szkicowania.

dots
grid

Dzięki tym elementom, szkicowanie staje się o wiele przyjemniejsze, a dokładność powtórzeń czy wytworzenia elementów z lini prostych jest znacznie łatwiejsze. Jeżeli nada l szkicujesz na białych kartkach to może czas stworzyć swój własny profesjonalny papier do szkicowania.

Tagged: , ,

§ Napisz komentarz

Co to za artykuł?

Obecnie czytasz Profesjonalny papier do szkicowania w kilkanaście sekund w Lime Factory.