Polecają:

Prostota – Czy Twoje logo ją posiada?

15 czerwca 2009 § 1

dropwatter
Prostota to jedna z najważniejszych cech, które powinno wykazywać profesjonalnie wykonane logo. Spójrz na logo światowych firm, które osiągnęły międzynarodowy sukces – Nike, Google, FedEx. Nie są to skomplikowane graficznie znaki jednak angażują odbiorcę przez co pozostawiają ślad pamięciowy w jego umyśle.

Firmy często poszukują złotego środka w przypadku tworzenia własnego logo. Niestety wiele z nich idzie drogą im więcej tym lepiej. Stare logo jest przerabiane. Dodawane są nowe elementy, nowe kolory. Koszty druku logo zwiększają się lub nazwa firmy staje się nieczytelna przy mniejszych rozmiarach. Twoje logo musi być łatwe i poręczne w użyciu.

hammer

Spójrz na ikonkę przy adresie w górnej części Twojej przeglądarki. To jest miejsce gdzie Twoję logo również powinno być widoczne. Zbyt duża ilość detali może zniszczyć czytelność.

A co z tymi kolorami? Nie kombinujmy. Nie róbmy tęczy z logo, chyba że sytuacja tego naprawdę wymaga;) Trzy kolory to przyzwoita ilość kolorów, które powinny się znaleźć w logo. Starajmy się nie przekraczać tej liczby. Logo musi również dobrze wyglądać w wersji czarno-białej. Jest to wymuszone różnym zastosowaniem znaku graficznego – gazety, billboardy, strony internetowe, wizytówki itd.

Paradoksalnie prostota nie jest łatwa do osiągnięcia. Dzięki intensywnemu wykorzystaniu map myśli oraz burzy mózgu:) jesteśmy w stanie wyciągnąć esensję danej sprawy, nazwać ją, zoobrazować i następnie uprościć pozostawiając odkrytą wcześniej esensję. Dla każdej firmy w każdej branży jest rozwiązanie.

Istotnym faktem jest zwrócenie uwagi na konkurencję, na jej logo. Pamiętajmy o 21 pytaniach, które należy zadać klientowi przed zaprojektowaniem logo. Po uzyskaniu odpowiedniej ilości informacji jesteśmy w stanie zabrać się do pracy i stworzyć coś skomplikowanego w swojej prostocie czyli profesjonalne logo.

§ Jeden komentarz do “Prostota – Czy Twoje logo ją posiada?”

Co to za artykuł?

Obecnie czytasz Prostota – Czy Twoje logo ją posiada? w Lime Factory.