Polecają:

Prosty sposób na gradient za pomocą CSS

03 grudnia 2010 § 0

postgradient
W tym poście przedstawię prosty sposób w jaki możemy osiągnąć gradient za pomocą kaskadowych arkuszy stylów. Jeżei posiadasz już podstawową wiedzę na temat programowania za pomocą HTML oraz CSS to wiesz, że co raz więcej przeglądarek zaczyna obsługiwać CSS3 i właśnie w tej techonologii będziemy możliwe tworzenie gradientów bez potrzeby korzystania z obrazków.

Dzięki stronie colorzilla mamy możliwość w bardzo prosty i intuicyjny sposób stworzenia gradientu za pomocą CSS. Jeżeli korzystałeś kiedykolwiek z Photoshop’a to Generator Gradientów CSS będzie dla Ciebie bardzo prosty w obsłudze. Jeżeli jednak nie korzystałeś nigdy z Photoshopa i narzędzia gradientu to nauczysz się generator obsługiwać w kilka minut.

Do użycia masz kilkanaście gotowych gradientów, suwaki, którymi możesz bez problemów zmieniać położenie oraz kolor. Ustalanie rozmiaru oraz pozycji horyzontalnej lub wertykalnej to chwila moment. Gdy już ustalisz jakiego gradientu chcesz użyć spoglądasz wtedy na tabelkę CSS, gdzie na bieżąco jest generowany kod, który wystarczy skopiować do naszego pliku strony.

W przypadku starych przeglądarek, będzie to jednolity kolor, ponieważ ta metody nie jest poprawnie interpretowana przez stare przeglądarki, jednak liczba ich użytkowników z każdym dniem maleje. Jeżeli chcemy, żeby większość przeglądarek rozumiała o co nam chodzi to do tego jednego efektu należy przekopiować cały blok CSS będziemy pewni, że nowe wersje IE, Firefox, Safari czy Chrome będą wiedziały o co nam chodzi.

§ Napisz komentarz

Co to za artykuł?

Obecnie czytasz Prosty sposób na gradient za pomocą CSS w Lime Factory.