Polecają:

Strona internetowa w różnych przeglądarkach dzięki Adobe BrowserLab

13 kwietnia 2010 § 1

browserlabs
W poniższym poście poruszę temat zgodności wyświetlania strony internetowej w różnych przeglądarkach. Możesz przeczytać wcześniejszy post o tytule: Czy Twoja strona internetowa wygląda dobrze w każdej przeglądarce? Dzięki Adobe BrowserLab chciałbym przedstawić Wam nową, darmową i bardzo fajną aplikację online, która przyda się na pewno nie jednemu programiście w swojej codziennej pracy.

Po zarejestrowaniu się na stronie Adobe – rejestracja darmowa – należy wejść na stronę browserlab.adobe.com i się zalogować. Po wejściu do głównego panelu pojawi nam się kilka przycisków, które kryją kilka funkcji, które pragnę po krótce przedstawić.

Na początek naciśnijmy przycisk: Browser Sets
browserset
Okno, które otrzymamy po naciśnięciu klawisza Browser Sets ma 3 ważne elementy:
1. Add new Browser Set – dodanie nowego zbioru poszczególnych przeglądarek dostępnych w programie. Po naciśnięciu tego przycisku powstaje nowy zbiór, który możemy odpowiednio nazwać i modyfikować.
2. Avaliable browsers – dostępne przeglądarki, które możemy zawrzeć w naszym zbiorze przeglądarek.
3. Browser order – kolejność przeglądarek. Wystarczy chwycić i upuścić daną przeglądarkę. Kolejność przeglądarek odgrywa istotną rolę podczas zmiany przeglądarek za pomocą klawiszów skrótów.

Następnym miejscem, na które chciałbym zwrócić uwagę to menu w prawym górnym rogu.
rightmenu
1. Przycisk, w którym mamy opisane wszystkie skróty klawiszowe:
hotkeys
Następna przeglądarka w zbiorze, Wcześniejsza przeglądarka w zbiorze, Przybliżenie, Oddalenie, Widok z jedną przeglądarką, Widok dwóch przeglądarek, Widok metodą nakładających się okien, Widok metoda nakładających się okien widoczna tylko przeglądarka z lewej strony, Widok metoda nakładających się okien widoczna tylko przeglądarka z prawej strony, Pokaż/Ukryj miarki, Rączka do przesuwania, Kursor duch (w widoku z dwoma przeglądarkami)
2. Przycisk zawierający informacje o produkcie, pomoc online oraz zasady użytkowania
3. Przycisk wylogowywania się.
4. Opóźnienie wyświetlania strony, w moim przypadku ustawione na 1s. Po załadowaniu strony program czeka jeszcze sekundę i dopiero robi zdjęcie naszej stronie.
5. Lupa – możemy przybliżyć się do 300% oraz zmniejszyć do 75%.

Po poznaniu prawie wszystkich funkcji przechodzimy do przycisku Test
test
1. Przycisk Test:)
2. Okno, w które należy wpisać adres strony, którą chcemy przeegzaminować.
3. Sposób wyświetlania:
1-up view – Jedno okno
2-up view - Dwa okna (możliwość testowania dwóch przeglądarek obok siebie)
Onion Skin - Widok metodą nakładających się okien
Show Rulers/Hide Rulers – Pokaż/Ukryj miarki
4. Odświeżenie strony

Co istotne po wybraniu metody nakładania się okien możemy swobodnie przyglądać się subtelnym różnicom pomi ędzy wyświetlaniem strony w różnych przeglądarkach. Suwak pozwala nam przesuwać przezroczystość pomiędzy obrazami z dwóch przeglądarek.
Aby zmienić oglądaną przeglądarkę wystarczy nacisnąć na nazwę przeglądarki nad oknem z naszą stroną i wybrać odpowiednią przeglądarkę lub zestaw przeglądarek.

Mam nadzieję, że teraz korzystanie ze strony browserlab.adobe.com stanie się bardzo proste i pomoże w codziennym programowaniu:)

Aby być na bieżąco zawsze możesz subskrybować kanał LimeFactory.

§ Jeden komentarz do “Strona internetowa w różnych przeglądarkach dzięki Adobe BrowserLab”

Co to za artykuł?

Obecnie czytasz Strona internetowa w różnych przeglądarkach dzięki Adobe BrowserLab w Lime Factory.