Polecają:

Szkicuj, szkicuj i jeszcze raz szkicuj

09 czerwca 2009 § 1

pencil.jpg
Czasami wydaje się, że graficy spędzają czas wyłącznie przy komputerze. Naciskają przycisk i wszystko się samo tworzy na ekranie. Jednak tak wcale nie jest. W tym artykule chciałbym zwrócić uwagę na zwiększanie swojej produktywności umysłowej poprzez zwykły ołówek oraz kartkę papieru:)

Znajomość oprogramowania do tworzenia grafiki to podstawa do tworzenia skutecznych logo, oryginalnych stron internetowych oraz ciekawych efektów i eksperymentów graficznych;) Jednak to nie wszystko. Programy do tworzenia wektorów czy obrabiania zdjęć to tylko narzędzia i nie wymyślą one nic ponad to co sam zechcesz w nich zrobić. Jeżeli nie masz pomysłu co chcesz zrobić nie osiągniesz sukcesu i na monitorze pozostanie puste białe okno Twojego programu.

pencils.png

Chwyć ołówek oraz kartkę papieru. Wyobraź sobie swój cel i zacznij szkicować. Wykorzystując mapę myśli oraz szkicowanie jesteś w stanie w krótkim czasie spisać wiele pomysłów i naszkicować mnóstwo obrazów. Pamiętaj, że podczas szkicowania nie ma błędnych pomysłów. Rysuj wszystko co przychodzi Ci do głowy przy danym projekcie. Może właśnie ten następny rysunek natchnie Cię i narysujesz kolejny, który okaże się tym, który Cię zadowoli.

Dlatego uważam, że każdy z nas powinien zaopatrzyć się w komplet ołówków, białe kartki i zabrać się za szkicowanie. Nie rzucajmy się przed komputer myśląc, że nowy program zrobi za nas wszystko. On może Ci w tym pomóc, ale Ty musisz mieć pomysł. Dobry pomysł. Ustalanie go to czasem największy problem. Dlaczego nie ułatwić go w bardzo prosty sposób? Po prostu – szkicuj.

A jak Ty tworzysz swoje projekty? Czy szkicujesz zanim usiądziesz przed komputerem? Jaka jest Twoja metoda na zwiększenie swojej produktywności umysłowej?

Tagged: , ,

§ Jeden komentarz do “Szkicuj, szkicuj i jeszcze raz szkicuj”

  • Tomek pisze:

    Witam.
    Ja również jestem zwolennikiem szkicowania, wtedy zazwyczaj do głowy wpadają najlepsze pomysły, które następnie można przenieść do komputera i poprawiać.
    Chodzi i główną myśl, zarys.
    Ja zazwyczaj wypisuję sobie jeszcze (coś ala mapa myśli) słowa kluczowe które mogą dany projekt opisać, lub się z nim wiążą w jakiś sposób. Następnie szukam w nich – tych wartościowych, a potem staram się to ubrać w formę, dobierając kolorystykę i motyw do celu.

Co to za artykuł?

Obecnie czytasz Szkicuj, szkicuj i jeszcze raz szkicuj w Lime Factory.