Polecają:

Zaangażuj odbiorcę – jedna z istotniejszych zasad podczas tworzenia profesjonalnego logo

21 czerwca 2009 § 2

involve

Logo ma pełnić wiele funkcji – ma przedstawiać charakter branży, w której występuje; – musi być unikalne i rozpoznawalne; – wzbudzać zaufanie oraz zapewnić lojalność naszych klientów. Jedną z najważniejszych zasad podczas projektowania dobrego logo, które ma pełnić te wszystkie funkcje jest zaangażowanie odbiorców danego logo. W tym artykule pragnę przedstawić kilka przykładów profesjonalnie wykonanych logo, których twórcy nie zapomnieli o tej zasadzie.

Odbiorcami, możemy nazwać naszych potencjalnych klientów oraz tych, którzy podjęli z nami współpracę. Logo musi zostać zapamiętane i skojarzone z odpowiednimi emocjami. Na świecie każdego dnia powstaje wiele projektów logo, które niestety nie zawsze są dobrze wykonane. Na anglojęzycznym blogu LogoDesignerBlog.com możecie przeczytać artykuł ze świetnymi przykładami nieświetnych logo.

Spójrzy teraz dla odmiany na poniższe logo, które zecydowanie oddziaływują na odbiorce.
familieslogo
schizophreniclogo
winesearcherlogo
edlogo
pencillogo
woodenhouselogo

A na koniec jeszcze wisienka – przyjrzyjmy się logo FedEx – firmy kurierskiej, która występuje w Polsce i pochodzi z USA.
fedexlogo
Czy zwróciłeś/-aś kiedykolwiek uwagę na strzałkę pomiędzy literami „E” oraz „x”? Początkowo chciano ją bardziej wyodrębnić, ale postanowiono ją zostawić w taki sposób. Strzałka skierowano w prawo posiada wyłącznie pozytywne skojarzenia, związane z dotarciem do celu czy samą czynnością działania.

Pamiętajcie o odbiorcach. Wasze logo musi ich pobudzić do myślenia. Wytworzyć w nim odpowiednie emocję, które spowodują, że Wasza firma stanie się bardziej atrakcyjnym kontrahentem.

A jakie logo Tobie się podoba? Czy lubisz kiedy dociera do Ciebie informacja zawarta w logo?

Tagged: , , ,

§ 2 komentarzy do “Zaangażuj odbiorcę – jedna z istotniejszych zasad podczas tworzenia profesjonalnego logo”

Co to za artykuł?

Obecnie czytasz Zaangażuj odbiorcę – jedna z istotniejszych zasad podczas tworzenia profesjonalnego logo w Lime Factory.